Nové Heslo     Registrovat
obrazek

Trenér: Příprava nese ovoce

16.1.2012
Anča

Florbal, skvělá hra, kterou mohou hrát pouze inteligentní lidi. Je spousty týmů v Praze, extraligových, vesnických, prvoligových a dalších. Každý florbalový tým má něco do sebe. Florbal jsem začala sledovat už před delší dobou potom, co jsem přišla bráchovi na zápas. Ten tým jsem si neuvěřitelně oblíbila a právě tým Florbalu Nebušice je pro mě ten nejlepší, a proto bude dnešní rozhovor s trenérem družstva, Milanem Švandou.

Ahoj Milane, tak jak se daří v letošní sezoně? Nějaký nový kusy do party?

Ahoj, ale jo měli jsme po dlouhé době fajn začátek, musím zaklepat. Asi nikdo jsme to po postupu nečekali, ale dlouhodobá příprava začíná přinášet ovoce. Posledních pár let se snažím postupně kluky naučit náš systém a snad se to začíná i dařit. I když víme o několika slabších místech, na které se teď zaměřujeme. Trošku narážíme na individuální činnosti a to nás brzdí, ale i tady je vidět zlepšení.

Jinak pár pěknejch kousků nám přibylo. Jeníček nám vodí pravidelně ukázat svoji holčinu a ségru:D Ale ty asi myslíš hráče, co? No v listopadu se nám jich na trejnu objevilo postupně asi sedm, ale vypadá to, že do hry nám zůstane jenom Kuře. Asi byl na ně náš trénink moc tvrdej. Navíc jsme na posledním loňském turnaji přišli tak na 3 měsíce o Tukana. Ale zase se vrátil Chlumák z hostovačky v Tatranu, takže si nestěžuju. Doufám, že konečně postavíme 3 kompletní pětky.

Minulou sezonu jste postoupili do vyšší ligy, změnil se nějak tvůj přístup nebo přístup kluků ke hře/týmu? Větší nasazení nebo ?

S tím nasazením jsi trefila hlavičkou o hřebíček;-) Myslím, že právě postup byl pro kluky a nakonec i pro mne potřebný impuls. Na začátku sezóny bylo vidět vynikající nasazení v tréninku a dostavily se i výsledky. Průběžné druhé místo mluví za vše. Ale je před námi ještě víc než polovina sezóny a soupeř jeden těžší než druhý. Před Vánoci se začala u kluků projevovat určitá psychická únava a rádi bychom teď na začátku jarní části zapracovali na motivaci a začali zase fest makat. Teď po prvním novoročním turnaji musím s radostí říct, že se snad zadařilo.

A co nějaký nový pokřik nebo nové dresy, něco cokoli do nové sezony pro štěstí nebo se držíte starých dobrých věcí?

Tak jak říkáš, držíme se spíš starých dobrých věcí. Pokřik i dresy zůstávají. I když vlastně jednu novinku jsme zavedli. Vždycky před turnajem hrajeme nájezdy o dřeváka. Ten se pak musí na zápasech rozcvičovat ve slušivé červené sukýnce:-) Ta sukně byl Juniho geniální nápad a taky už si ji párkát vyzkoušel.

Na konci sezony se vám ohromně rozrostl fanklub? Kde je teď? Na zápasech ho už vůbec nevídám :))

No jestli ono to nebude tím, že Tebe letos vídáme na zápasech taky nějak pomálu:D Ba ne, to je náš postupovej fanklub, takže vidět ho budeš moct zase na konci sezóny až budem postupovat:D Ale to je ještě daleko, takže ke strojům a směle do práce.

Milane, jsi skvělý trenér, ale nikdy jsem nezaslechla ani zmínku o tom, žes florbal hrál. Nebo co tě vlastně dovedlo k trenérství?

Tak to jsi zaslechnout ani nemohla. Florbal jsem závodně nikdy nehrál. Po střední jsem hrál pár let hokejbal za Ďábly Praha. Nijak vysoko - první pražskou ligu, ale už tehdy jsem trénoval florbal a ten byl taky důvodem proč jsem musel skončit. Stíhal jsem jen jeden trénink a to mi samotnýmu přišlo vůči klukům a trenérovi blbý. Mě kdyby tohle někdo dělal, tak ho z fleku vyrazim.

Co mě dovedlo k trenéřině? No sport mě vždycky bavil (hlavně takový kde je nějakej balónek), ale k trénování jako takovému mě přivedl Honza Chlumský starší. Před lety rozjel s Čermičem a se mnou florbal tady v Nebu. No a dneska je to víc jak 11 let. Bohužel teď už bez něj, no ale takovej je holt život.

A do Nebušic ses dostal jak?

Já jsem v Nebu od narození, kdysi se sem přistěhoval děda. Takže je to tak trochu moje srdeční záležitost.

Odkdy znáš třeba Míšu Smutnýho? A Nebušice jsou tvůj první tým nebo byl předtím, ještě nějaký?

Míšu přived z Tatranu před lety někdo z kluků ještě jako žáčka. Tos, tuším, ještě nebyla na světě co? :D

Jinak je to přesně tak ? jsou můj první tým a doufám, že tu ještě nějakej ten pátek vydržím. Myslím, že mám pořád co klukům přinést. I když otázka, jestli to oni vidí taky tak?

Tak mě napadá, proč tenkrát vlastně florbal?

No tak hlavně proto, že Honza Chlumský ho tehdy jako prcek začal hrát na Bohemce, a aby kluci nemuseli dojíždět, tak ho jeho táta rozjel v Nebu. A já měl tu kliku a byl u toho. A jinak florbal je krásný sport, i když přiznávám, že zkraje mi v něm trošku chyběly souboje u mantinelu, které byly moje doména v hokejbale.

Hodláš to někam dotáhnout, co se týká trénování, nebo ?

Já to hlavně hodlám co nejdál dotáhnout právě s Nebuškama. Několik nabídek do týmů ve vyšších soutěžích jsem měl, ale vždycky jsem zůstal. Před pár lety jsem si jako takový svůj cíl dal třetí ligu. Myslím, že tak našlápnuto jako teď jsme dlouho neměli, ale postup pro mě není úplně to nejdůležitější. Můj největší cíl je, aby kluci hráli dobrý florbal, ve kterém se budou objevovat věci, které už několik let trénujeme. V některých fázích hry se nám to daří, v jiných máme stále co dohánět. Ale o tom to nakonec je.

A co tvůj soukromý život? Motáme se pořád kolem florbalu. Máš čas na přítelkyni, práci, svoje další koníčky? (pokud nějaké jsou)

Díky za optání, nestěžuju si. Jsem to ale skromnej chlapík, co? :D Né, čas na přítelkyni i další koníčky se vždycky najde a na práci se najít musí. Florbal je asi můj největší kůň, ale mám rád i řadu dalších věcí. Rád třebas vypadnu na chalupu a něco tam kutím nebo na pořádnou túru někam do našich krásných hor. Na něco je času víc, na něco míň. Třeba to doženu v penzi;-)

Ono je to asi nutné mít i nějaké další záliby. Přece jen jsou chvíle, kdy je potřeba orazit i od toho florbalu, vyčistit hlavu a načerpat síly pro další práci. Bez toho by to určitě nešlo dělat tak dlouho.

Doufám, že už jsi přemýšlel o budoucí florbalové kariéře tvých dětí:P (jestli nějaké budou)?

Nestraš? :D To víš, že bych časem děcka rád. Jen doufám, že nebudou, co se týče sportu, po mojí drahé polovičce;-) Teda za tohle mě asi uškrtí:D Určitě bych rád, aby nějaký sport dělaly. Neříkám vrcholově, ale alespoň pro radost. No a jestli to bude florbal nebo něco jiného, to je úplně jedno.

Děkuju za super rozhovor:)

Nemáš vůbec zač, já děkuju a těším se na další spolupráci.

FT Nebušice vs Králův Dvůr
27/9/2020 Muži
8 : 8
FBŠ Bohemian vs FT Nebušice
27/9/2020 Muži
5 : 8
Kralupy Wolv vs FT Nebušice
13/9/2020 Muži
11 : 6
FT Nebušice vs Black Angels
13/9/2020 Muži
7 : 8
FBŠ Bohemian vs FT Nebušice
7/3/2020 Muži
4 : 10
FT Nebušice vs Wizards DDM
7/3/2020 Muži
8 : 7
Sokol Rudná vs FT Nebušice
2/2/2020 Muži
6 : 11

Novinky:

Ukončení sezóny

datum: 22.6.2018   autor: Coach

Včera proběhl poslední trénink letošní sezóny. Sejdeme se opět v září. Příjemné léto všem.

Tréninky 2017/2018

datum: 24.8.2017   autor: Coach

Úvodní trénink nové sezóny bude v úterý 12. září v hale Nebušice v běžném čase 19-21 hod. Do té doby je hala mimo provoz.

Soustedění 2016

datum: 21.7.2016   autor: Coach

Letošní soustředění proběhne 24. - 28.8. (St - Ne) v Třešti u Jihlavy. Připomínám VŠEM lékařské potvrzení, které odevzdáte na srazu. Díky a pěkné léto.

Poslední letošní trénink

datum: 21.12.2015   autor: Coach

Zítra 22.12.2015 proběhne poslední letošní trénink v naší nebušické hale a to v tradičním čase 19 - 21 hod. Po něm se rozejdeme na zasloužený vánoční odpočinek a sejdeme se opět příští rok 5 ledna.

Tréninky o Velikonocích

datum: 30.3.2015   autor: Coach

Během velikonočních prázdnin probíhají tréninky dorostu i mužů normálně. ÚT + Čt 18-21 hod.