obrazek

Reportáž z prvního turnaje

27.9.2016
Coach

Pamětníci nebušického florbalu ZBYSTŘETE! Po několika letech, né-li vůbec poprvé v mužské kategorii, se nám totiž v sobotu podařil úspěšný šestibodový start do nové sezóny! Obě vítězství, pro které jsme si museli přijet až do Kostelce nad Černými lesy, se však nerodila úplně jednoduše...

FLORBAL TEAM NEBUŠICE - IBK KUBÁNSKÝ KLAN B 7:5

První utkání jsme odehráli proti IBK Kubánský Klan B, který se honosí dodatkovým názvem - MISTŘI. Ten však nejspíše vznikl v pořádném alkoholovém deliriu po oslavách konce loňské sezóny, kdy se manšaft se dvěma kiwi v logu na poslední chvíli zachránil.

Start do utkání nám vyšel na výbornou a soupeře hned ve třetí minutě načal Milan, který otevřel krásnou brankou skóre. Následně jsme však sami k dalším brankám pomohli Kubáncům a než si z Koreje navrátivší Peťa poprvé šáhl na balón, tak v rozpětí dvou minut třikrát lovil míček z branky. Na stav 1:3 jsme dokázali pružně zareagovat ještě v první třetině a po brankách Chlumáka a Honzy Sobotky jsme šli do "šaten" s remízovým stavem.

Do druhé třetiny jsme již nastoupili s klidem na florbalkách a prokázali svojí kvalitu, která po gólech Jeníka, Matese a Milana vyústila ve vedení 6:3. Ve třetím dějství dokázal soupeř snížit na rozdíl jedné branky, ale pohotovou střelou zajistil klidné dohrání zápasu Mates.

Zápas můžeme hodnotit kladně. Soupeře jsme ve hře dopředu přehráli a pouze díky několika skvělým zákroků brankáře kubánského "Áčka" utkání nedopadlo s větším gólovým rozdílem. Ve hře dozadu jsme si naopak vybrali daň z prvního zápasu sezóny a vlastními chybami se podíleli na všech inkasovaných gólech.

FLORBAL TEAM NEBUŠICE - ACEMA SPARTA PRAHA B 5:3

Druhý zápas jsme odehráli s pořádající ACEMA Sparta Praha B. Tým, který jsme dokázali při jedné z posledních příležitostí porazit v šesti hráčích v poli a s Milanem Švandou v bráně, nám měl logicky co vracet. A skutečně... Protivník začal v plném nasazení a v čase 03:42 vedl 2:0. To však bylo vše, co do konce zápasu předvedl. Minimálně po stránce sportovní. Od té chvíle začal soupeř poměrně neflorbalově bránit výsledek a utkání dostalo i díky naprosto volnému (rozuměj žádnému) metru rozhodčích emotivní a naprosto zbytečný náboj. Ten přiživil Kuba Rok, který nasadil obránci soupeře jesle a poté mezi nohami stejného hráče našel našeho nebušického slávistu Jendu, který ještě v první třetině snížil na 1:2. Poté se však dlouho nic nedělo. Soupeř agresivní hrou ničil naši snahu o vyrovnání. Naopak jeho útoky vysokými loby a střelami z půlky byly naprosto úspěšně likvidovány.

Přehodnotili jsme tak naší strategii a s vědomím, že se posuzování zápasu asi jen tak nezmění, jsme přistoupili ke zbytku zápasu s čistou hlavou. To přineslo své ovoce a šest sekund před koncem druhé části se po přihrávce od Milana trefil Mates Turek. Oba borci si spolupráci hned z kraje třetí třetiny prohodili a Nebušice tak šli poprvé v zápase do vedení. Soupeř však dostal příležitost potrestat vyloučení Honzy Sobotky.

Po minutovém bránění oslabení protivník posunul míček na nepřipraveného sparťanského geronta na středu hřiště, proti kterému vystartoval náš Forrest Gump. Kapitán Sparty čistý útok Milana neustál a tak mohl ze sedu na obou půlkách z půlky hřiště sledovat, jak nebušický štírek proměňuje osamocený útok.

Míla do konce zápasu předvedl ještě jednu florbalou finesu, kterou si bravurně natrénoval již při rozcvičce, kdy zboural účastníkům předchozího zápasu kratší část mantinelů. Díky správně vypilované technice se mu podařilo nikým neatakován poslat k zemi i širší část manťáků přímo během zápasu, čímž pro něj kvůli zranění nohy utkání skončilo.

Fyzicky nepřipravený soupeř se v třetí třetině vzmohl pouze na snížení stavu o jednu branku, na což opět zareagoval posledním gólem zápasu Mates.

Sečteno podtrženo ? šest bodů je doma!!! Naopak hráči Sparty po dvou porážkách odjížděli z Kostelce nad Černými lesy s prázdnou a těžko si jen představit, jak se jim dnes vstávalo do práce po nedělní porážce Áčka a především zasloužené prohře v pražském derby se Slavii.

Další turnaj náš čeká za dva týdny v Berouně a věříme, že i zde budeme pokračovat na vítězné vlně. Držte nám palce, váš Florbal Team Nebušice.

datum: 22.6.2018   autor: Coach

Včera proběhl poslední trénink letošní sezóny. Sejdeme se opět v září. Příjemné léto všem.

Tréninky 2017/2018

datum: 24.8.2017   autor: Coach

Úvodní trénink nové sezóny bude v úterý 12. září v hale Nebušice v běžném čase 19-21 hod. Do té doby je hala mimo provoz.

Soustedění 2016

datum: 21.7.2016   autor: Coach

Letošní soustředění proběhne 24. - 28.8. (St - Ne) v Třešti u Jihlavy. Připomínám VŠEM lékařské potvrzení, které odevzdáte na srazu. Díky a pěkné léto.

Poslední letošní trénink

datum: 21.12.2015   autor: Coach

Zítra 22.12.2015 proběhne poslední letošní trénink v naší nebušické hale a to v tradičním čase 19 - 21 hod. Po něm se rozejdeme na zasloužený vánoční odpočinek a sejdeme se opět příští rok 5 ledna.

Tréninky o Velikonocích

datum: 30.3.2015   autor: Coach

Během velikonočních prázdnin probíhají tréninky dorostu i mužů normálně. ÚT + Čt 18-21 hod.